Katalog produktów

Dane kontaktowe

ul. Króla Augusta 50
35-210 Rzeszów

tel.  17-8524-610
kom. 603-506-204

Czynne Pn-Pt
8:00-16:00
Sobota
9:00-12:00

Regeneracja turbosprężarki

Po dostarczeniu turbiny do naszej firmy, jest ona rozkładana.

Poszczególne elementy sa poddawane procesom:

1 .mycia w myjce ultradzwiękowej

2. szkiełkowania, piaskowania

te czynności wykonujemy w celu  przywrócenia  pierwotnego wyglądu zewnętrznego turbiny.

Oceniamy stan elementów turbosprężarki, informujemy klienta, co było prawdopodobną przyczyną awarii.

Następnie dokonujemy szczegółowych oględzin powierzchni oraz kontroli wszystkich punktów pomiarowych wskazanych przez producenta. Celem tego procesu jest ocena, czy elementy wirujące spełniają niezbędne kryteria i czy mogą być użyte ponownie. Jeśli nie, to są wymieniane na nowe.

Kolejnym krokiem jest wyważanie wałka wraz z kołem kompresji, na pierwszej wyważarce. Po dokonaniu wyważenia składamy korpus Turbosprężarki. Zakładamy nowe łożyska, odrzutniki olejowe, pierscienie oporowe, uszczelki itd.

Po złożeniu korpusu montujemy go na drugiej maszynie doważajacej. Tu dokonujemy wstępnego doważenia zespołu wirującego z prędkoscią podkrytyczna ( ok. 40 000 obr/min) . Ten etap, często pomijany przez większość zakładów naprawczych jest niezbędny, gdyż umożliwia kontrolę niedoważenia i wykonanie ewentualnej korekty w dwóch płaszczyznach (koła turbiny i koła sprężarki). W trakcie tego doważania turbina jest podłączona do systemu olejowego, a sam proces trwa na tyle długo, że można w 100% sprawdzić jej szczelność. Nie jest to możliwe przy wyważaniu końcowym na wyważarce nadkrytycznej z uwagi na bardzo krótki czas procesu (ok. 4 sekundy). Kolejnym etapem jest doważenie turbosprężarki na wspomnianym stanowisku wysokoobrotowym z prędkoscią do 250 000 obr/min.gdzie jest poddawana warunkom takim jak podczas pracy w samochodzie.

Następnie dokonujemy montażu końcowego oraz regulujemy ustawienie zaworu sterującego (o ile przewiduje to konstrukcja turbosprężarki).

Do każdej turbiny dołączamy

1. protokół wyważenia końcowego,

2. kartę gwarancyjną

3. szczegółową instrukcję montażu turbosprężarki w celu wyeliminowanie błędów podczas montażu , które mogą doprowadzić do uszkodzenie       turbosprężarki. 

Na zakupioną lub zregenerowaną turbinę otrzymujecie Państwo pisemną 12-miesieczną gwarancję.

Działalność firmy to regeneracja turbin podkarpackie oraz cała Polska.

Nasze produkty

Nasze produkty

O sklepie

Nasz sklep w internecie

 
UA-28219815-1